background

Podsumowanie projektu „Jeżdżę z głową” w Gminie Liszki

Dodano: 31.03.2021

Gmina Liszki po raz pierwszy w 2021 roku zrealizowała program „Jeżdżę z głową”, polegający na sfinansowaniu lekcji jazdy na nartach dla dzieci ze szkół podstawowych.

Dzięki programowi zorganizowano 7 kursów nauki jazdy na nartach wymiarze 20 godzin zajęć dla 100 uczniów ze szkół podstawowych z terenu Gminy Liszki, z klas IV-VIII, nie umiejących jeździć na nartach. Szkolenie prowadzili wykwalifikowani instruktorzy licencjonowanej szkoły narciarstwa, na Stoku Narciarskim Czarny Groń, Rzyki – Praciaki.

W ramach projektu, uczestnikom został wypożyczony kompletny sprzęt narciarski, zakupiono karnety, ubezpieczenie oraz zapewniono transport na stok narciarski wraz z opieką.

Projekt był całkowicie darmowy dla uczniów.

Zainteresowanie projektem było bardzo duże. Na 100 wolnych miejsc zostało złożonych ponad 160 wniosków rekrutacyjnych.

Pierwsze zajęcia nauki jazdy na nartach odbyły się 6 marca. Ostatni wyjazd został zrealizowany 19 marca, czyli dzień przed wprowadzeniem obostrzeń nakazujących zamknięcie stoków narciarskich. Dzięki temu, wszystkie zaplanowane zajęcia mogły odbyć się zgodnie z harmonogramem. Co prawda terminarz był napięty, lecz dzięki temu, ku radości naszej, jak i uczniów biorących udział w projekcie, udało nam się w pełni zrealizować zamierzony plan.  Wszystkie zajęcia odbyły się bezpiecznie i bez najmniejszych problemów.

Celem projektu było przede wszystkim nauczenie uczniów biorących udział bezpiecznej jazdy na nartach, zaszczepienie w nich pasji do tego sportu, popularyzacja dobrego nawyku jazdy w kasku, upowszechnianie kultury fizycznej oraz promocji Małopolski jako regionu szczególnie przyjaznego dla uprawiania rekreacji i sportu.

Cel został w pełni osiągnięty, a każdy z uczestników otrzymał certyfikat potwierdzający zdobyte umiejętności narciarskie. Uczniowie są bardzo zadowoleni z wyjazdów. Dostaliśmy wiele podziękowań od rodziców za inicjatywę zrealizowania projektu. Dla dzieci biorących udział w programie, spotkania z rówieśnikami i atrakcje związane z zajęciami,  w okresie trwającej pandemii miały szczególne znaczenie.

Zapewniamy, ze w kolejnych latach, będziemy kontynuować realizację Projektu.

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Całkowity koszt projektu wyniósł 114 610,00 zł, w tym dotacja z pomocy finansowej Województwa Małopolskiego: 34 900,00 zł oraz wkład finansowy Gminy Liszki: 79 710,00 zł.